A babaváró buli egy angol szokás, de egyre népszerűbb hazánkban is. Ezzel a bulival a kismama szerettei között, vicces pillanatokkal tarkítva készülhet fel az Anyaságra, illetve kapcsolódhat ki kicsit. De kinek és mikor illik megszervezni ezt az eseményt? Milyen játékok javasoltak a babaváró bulin az önfeledt hangulatért? Blogbejegyzésünkből kiderül!
Babaváró buli szervezése
A babaváró bulit szervezheti az leendő Anyuka is, azonban sok esetben – csakúgy, mint a lánybúcsúk esetében – a kismama néhány jó barátja intézi az ezzel kapcsolatos előkészületeket. Az ideális időpont a buli megszervezésére a második trimeszter , amikor a pocak még nem terheli meg annyira a kismamát, viszont túl van a nehezebb, émelygéssel teli első időszakon.
Hogy a buli zökkenőmentes legyen, és mindenki ott legyen, akire a kismama számít érdemes előre egyeztetni a résztvevők listáját, illetve a helyszínnel kapcsolatos preferenciákat. Nyáron egy kerthelyiség is kitűnő választás lehet, télen akár a jövevény otthonában is tartható a rendezvény. Fő szempont azonban, hogy a kismamának kényelmes legyen!
Bárhol is lesz az esemény, ne feledkezzetek meg a dekorációról, amelynél szokás a kék-rózsaszín vonalon maradni, különböző babás kiegészítőkkel.
Ételek a babaváró bulin
Habár a babaváró buli nem az ételekről szól, jó, ha van néhány finom falat a résztvevők számára. Ezek jellemzően könnyed, egészséges ételek szoktak lenni, amit a kismama is nyugodtan ehet. Ilyenek lehetnek például a gyümölcssaláta, tésztasaláta, zöldséges mártogatósok, vagy ha valami húsosabbra vágyunk, akkor mini hamburgerek is kerülhetnek az asztalra.

Az italokat tekintve az alkoholmentes italokat érdemes előnyben részesíteni, így a limonádé vagy különböző gyümölcslevek jó választások lehetnek.
Babaváró buli játék
A babaváró bulin a jó hangulat garantált, azonban, jó, ha a szervezők előre készülnek néhány játékkal. Az alábbiakban összeszedtünk néhány játékötletet erre a napra 🙂
Apa vagy Anya?
Ebben a játékban csak az nyerhet, aki nemcsak a leendő anyukát, hanem az apukát is jól ismeri. Ugyanis a feladat a következő: a kismama összeállít egy listát olyan kérdésekből, mint:
- „Kiskorában egyszer fent ragadt a mászókán és a szomszéd mentette meg.”
- „Az első fogát a Balatonban vesztette el.” Itt az idő kiteregetni a gyermekkori kínos történeteket!
A kérdések vonatkozhatnak mulatságos gyermekkori történetekre, ballépésekre, de akár a jövőbeli szülőségre is, mint például:
- „Anya vagy apa fogja először meghallani a gyermek első szavát?”,
- „Ki fogja legtöbbször kivinni a teli pelust?”.
A kismama előre meghatározza a helyes válaszokat, a résztvevők pedig szavaznak
Versengős feladatok
Aktív feladatokkal is feldobhatjátok a hangulatot, például játékbabára pelenka feladó-verseny, vagy éppen pelus pingpong. Az utóbbi versenyszám azoknak kedvez, akik jól tudnak célozni – egy parafa táblára rögzített pelenkákat kell megtölteni a labdákkal.
Kreatív feladatok
Ha nem akartok versenyezni, akkor érdemes a kreativitást is igénybe venni. Ezen belül nagyon kedves ajándék, ha minden résztvevő a buli alatt kidekorál egy fehér bodyt a baba számára, hiszen ez egy életre szóló emlék lesz az egész családnak. Ez az ajándék a szülők számára akkor is nosztalgikus lesz, amikor már kinőtte a gyermek a ruhát. A garantáltan feledhetetlen babaváró buli tökéletes zárása lesz ez a játék, melynek során megalkotjátok a gyermek ruhásszekrényének legfontosabb ruhadarabját.

Emellett nagyon kedves ajándék tud lenni, ha a résztvevők úgynevezett időkapszulát készítenek és néhány kedves sort írnak a születendő gyermek számára, amit később 6-10 vagy 18 évesen kap majd el szüleitől.
Természetesen nemcsak a babának, a szülőknek is lehet üzenni! Esetükben azonban jó, ha ezeket az üzeneteket a kicsi gondozása közben kapják meg. pelussal! Vegyetek egy nagy csomag pelenkát, majd húzzatok ki néhányat a csomagból és írjatok rá humoros vagy akár bátorító üzeneteket. A fáradt szülők napját garantáltan fel fogják dobni az olyan üzenetek, mint: „Úgy nézel ki, mint akinek szüksége van pár óra alvásra.”, vagy: „Ne add fel, már csak 17,5 év van hátra!”. Miután teleírtátok a pelusokat, dugjátok be a többi közé és mehet be a pelenkázó komódba.
A feladatok meghatározása során ügyelj arra, hogy minden résztvevőnek legyen olyan feladat, amiben nyerhet és a kismama számára se legyen túlságosan megterhelő.
További hasonló témákat blogbejegyzéseink között találsz. Sikeres babaváró buli szervezést kíván a Faktum!